Tin 280 g/m² unisex Aware tröja med rund hals av återvunnet material
Tin unisex Aware crewnecktröja är tillverkad av 280 g/m² 50% återvunnen polyester och 50% återvunnen bomull, och har en tidlös silhuett och en förstärkt ribbad halsringning för extra komfort och stil. Tröjan innehåller Cyclo®-återvunna fibrer där försorterat avfall som bestämmer garnets färg har använts. Dessa fibrer minskar inte bara behovet av nya resurser utan bidrar också ett engagemang för ett cirkulärt liv genom att minska mängden avfall och verka för ett slutet kretslopp. Alla tröjor levereras dessutom med en Aware-spårare. Denna innovativa funktion gör det möjligt för användare att spåra varans ursprung och resa via en QR-kod, vilket ökar transparensen i leveranskedjan och bidrar till en starkare koppling mellan produkten och dess produktionsprocess.
2,68 kg
Pris
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
-
- DTF Transfer övre del bak (70x40 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- Transfer övre del bak (70x40 mm)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm) max 500 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm) max 750 cm² (Full color)
-
- Brodyr impact tryck mitt på bröst fram (99x99 mm)
-
- Screentryck impact tryck mitt på bröst fram (320x380 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 500 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 750 cm² (Full color)
-
- Brodyr impact tryck övre rygg bak (99x99 mm)
-
- Screentryck impact tryck övre rygg bak (320x380 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm)
-
- DTF Transfer övre vänsterärm (90x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer övre vänsterärm (90x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr övre vänsterärm (78x78 mm)
-
- Screentryck övre vänsterärm (110x150 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer övre vänsterärm (90x120 mm)
-
- DTF Transfer vänster bröst (120x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer vänster bröst (120x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr vänster bröst (99x99 mm)
-
- Screentryck vänster bröst (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer vänster bröst (120x120 mm)
-
- DTF Transfer övre högerärm (90x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer övre högerärm (90x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr övre högerärm (78x78 mm)
-
- Screentryck övre högerärm (110x150 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer övre högerärm (90x120 mm)
-
- DTF Transfer höger bröst (120x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer höger bröst (120x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr höger bröst (99x99 mm)
-
- Screentryck höger bröst (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer höger bröst (120x120 mm)
-
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 53 |
| CO2-avtryck | 2,68 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | 50% Återvunnen bomull och 50% Återvunnen polyester, 280 g/m2 |
| Förpackning | 15st |
| Bruttovikt | 7kg |
| Vikt | 6,65kg |
| Förpackning | 53x35x23cm |
| GTIN / EAN | 8713159705062 |
| GPSR-Information |
PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | OEKO-TEX®BSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 400,00 | 390,00 | 380,00 | 370,00 |
| XXS | 102 |
| XS | 267 |
| S | 322 |
| M | 442 |
| L | 647 |
| XL | 303 |
| XXL | 89 |
| 3XL | 95 |
Prisspecifikation:
| Produkt | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |
