Tin 280 g/m² unisex Aware tröja med kvartsdragkedja av återvunnet material
Tin unisex Aware tröja med kvartslång dragkedja är tillverkad av 50% återvunnen polyester och 50% återvunnen bomull. Den funktionella tröjan med kvartslång dragkedja gör den mångsidig och bekväm så att du enkelt kan lägga till lager och justera komforten. Tröjan innehåller Cyclo®-återvunna fibrer där försorterat avfall som bestämmer garnets färg har använts. Dessa fibrer minskar inte bara behovet av nya resurser utan bidrar också till ett engagemang för ett cirkulärt liv genom att minska mängden avfall och verka för ett slutet kretslopp. Varje tröja levereras dessutom med Aware-spårare. Denna innovativa funktion gör det möjligt för användare att spåra varans ursprung och resa via en QR-kod, vilket ökar transparensen i leveranskedjan och bidrar till en starkare koppling mellan produkten och dess produktionsprocess.
2,71 kg
Pris
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
-
- DTF Transfer övre del bak (70x30 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- Transfer övre del bak (70x30 mm)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x200 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x200 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x200 mm) max 500 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x200 mm) max 750 cm² (Full color)
-
- Brodyr impact tryck mitt på bröst fram (99x99 mm)
-
- Screentryck impact tryck mitt på bröst fram (320x200 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x200 mm)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 500 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 750 cm² (Full color)
-
- Brodyr impact tryck övre rygg bak (99x99 mm)
-
- Screentryck impact tryck övre rygg bak (320x350 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm)
-
- DTF Transfer övre vänsterärm (90x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer övre vänsterärm (90x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr övre vänsterärm (78x78 mm)
-
- Screentryck övre vänsterärm (110x150 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer övre vänsterärm (90x120 mm)
-
- DTF Transfer vänster bröst (120x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer vänster bröst (120x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr vänster bröst (99x99 mm)
-
- Screentryck vänster bröst (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer vänster bröst (120x120 mm)
-
- DTF Transfer övre högerärm (90x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer övre högerärm (90x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr övre högerärm (78x78 mm)
-
- Screentryck övre högerärm (110x150 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer övre högerärm (90x120 mm)
-
- DTF Transfer höger bröst (120x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer höger bröst (120x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr höger bröst (99x99 mm)
-
- Screentryck höger bröst (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer höger bröst (120x120 mm)
-
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 53 |
| CO2-avtryck | 2,71 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | 50% Återvunnen bomull och 50% Återvunnen polyester, 280 g/m2 |
| Förpackning | 15st |
| Bruttovikt | 7kg |
| Vikt | 6,65kg |
| Förpackning | 53x35x23cm |
| GTIN / EAN | 8713159704546 |
| GPSR-Information |
PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | OEKO-TEX®BSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 380,00 | 370,00 | 350,00 |
| XXS | 90 |
| XS | 273 |
| S | 202 |
| M | 420 |
| L | 630 |
| XL | 280 |
| XXL | 96 |
| 3XL | 100 |
Prisspecifikation:
| Produkt | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |
